Oferty pracy dla Ukraińców w Polsce. Gdzie obywatele zza wschodniej granicy zarobią najwięcej?

Jak wygląda TOP 12 najlepiej płatnych ofert pracy dla obywateli Ukrainy w Polsce? Można zarobić nawet 27 złotych na rękę za godzinę pracę. Polskie firmy coraz częściej publikują w Ukrainie ogłoszenia o pracę. Szukają nie tylko pracowników niskiego szczebla, ale również specjalistów. – W mniej więcej połowie ogłoszeń o pracy znajdują się dodatkowe benefity w postaci premii, dodatków, dopłat do zakwaterowania czy wyżywienia – mówi Yurii Hulets, Prezes Workport.

Brakuje rąk do pracy. Polscy pracodawcy szukają pracowników w Ukrainie

Zestawienie dwunastu najlepiej płatnych ofert pracy dla pracowników z Ukrainy w Polsce przygotowały Personnel Service oraz Workport. Personnel Service to firma specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników zza wschodniej granicy, jedna z trzech największych w Polsce, za której pośrednictwem pracę w naszym kraju znalazło już 50 tysięcy obywateli Ukrainy.

Workport to aplikacja mobilna stworzona dla emigrantów szukających pracy w Polsce.

– Tylko w styczniu pracodawcy z Polski opublikowali na Ukrainie prawie 2 tys. ogłoszeń o pracy w naszym kraju. Poszukiwani są głównie pracownicy niższego szczebla na produkcję czy do magazynów. Coraz częściej widzimy jednak, że waga zaczyna się przesuwać w kierunku wyspecjalizowanych stanowisk – mówi Krzysztof Inglot, prezes zarządu Personnel Service.

Eksperci Personnel Service podkreślają, że coraz bardziej atrakcyjne oferty pracy są efektem braku pracowników na polskim rynku. Firmy starają się przyciągnąć ręce do pracy ze Wschodu, ale tych też już brakuje, dlatego walczą o pracowników jak tylko mogę.

– Pracodawcy szukają m.in. spawaczy czy murarzy, którzy mogli liczyć na atrakcyjne stawki zaczynające się od 20 zł netto na godzinę. To w skali miesiąca daje wynagrodzenie na poziomie ok. 3 tys. 200 zł, co pięciokrotnie przewyższa pensję minimalną na Ukrainie, która wynosi ok. 670 zł miesięcznie – dodaje Inglot.

Firmy zachęcają Ukraińców atrakcyjnymi pensjami i dodatkami oraz premiami za dobrą pracę

Z zestawienia danych przygotowanego przez Personnel Service i Workport wynika, że najlepiej płatne oferty pracy dla Ukraińców czekają na stanowiskach takich jak: spawacz, murarz czy malarz. Tutaj zarobki wahają się od 17 do nawet 27 złotych na rękę za godzinę.

Oprócz atrakcyjnej stawki pracownicy z Ukrainy mogą także liczyć na różnego rodzaju dodatki czy premie, a także dopłaty (np. do zakwaterowania). Eksperci wskazują, że najczęściej spotykane dodatki to darmowe zakwaterowanie, transport do pracy oraz wyżywienie.

– W styczniu o pracowników z Ukrainy ubiegały się m.in. takie firmy jak Zara, Biedronka, KFC czy Hyundai. Wśród wymagań dominowało doświadczenie zawodowe, którego pracodawcy oczekują najczęściej, bo to daje im gwarancję, że proces wdrażania pracownika będzie krótszy. Walka o doświadczoną kadrę wykracza poza atrakcyjną stawkę godzinową. W mniej więcej połowie ogłoszeń o pracy znajdują się dodatkowe benefity w postaci premii, dodatków, dopłat do zakwaterowania czy wyżywienia – mówi Yurii Hulets, Prezes Workport.

 

Źródło: https://dziennikzachodni.pl/oferty-pracy-dla-ukraincow-w-polsce-gdzie-obywatele-zza-wschodniej-granicy-zarobia-najwiecej-oto-top-12-mozna-zarobic-na-27-zl/ar/c3-14779484